main-video

שרותי בודק שכר מוסמך 

 אישור בודק שכר מוסמך

רוב המעסיקים שפונים אלינו אחרי ביקורת של משרד הכלכלה (העבודה), מופתעים מגובה הקנסות והוראות החיוב ביחס להפרות הקטנות שנמצאו. מדובר בהוראות חיוב בעשרות אלפי שקלים בגין כל הפרה שנמצאה וזאת ללא קשר להיקף ההפרה. בנוסף המעסיק לא מבין מה הוא צריך לעשות כדי לא לשלם את הקנסות האלו ולהפחית למקסימום את הוראות החיוב שקיבל ממשרד הכלכלה.

מפקחים של משרד הכלכלה יכולים להגיע לכל עסק שמעסיק עובדים מסיבות שונות, כגון הגשת תלונה ע"י עובד לשעבר, ביקורת פתע, ביקורת ענפית או תלונה אנונימית של מתחרה.

משיחה תמימה עם המעסיק המפקח יכול לדוג הפרות שונות כמו למשל העסקת נוער בשבת. ישנם מקרים שהחקירה יכולה להתנהל דרך אימייל ושיחות טלפון. לאחר מכן המפקח שולח דרישה להמצאת מסמכים לצורך הבדיקה. חשוב להבין שמתוך המסמכים ובעיקר תלושי שכר, ניתן לזהות פוטנציאל להפרות רבות כגון אי הפרשה לפנסיה, אי תשלום שעות נוספות, אי תשלום שעות שבת ועוד הפרות רבות אחרות.

מעסיק שקיבל ממשרד העבודה הוראות לחיוב בגין ההפרות שנמצאו פונה אלינו למשרד בתחושות קשות שכלל לא ידע על ההפרות והיה בטוח שהתנהל נכון וסמך על חשב שכר או רואה חשבון. זה קורה בגלל שדיני עבודה זה תחום רחב וכולל בתוכו הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה שלא כל המעסיקים ואפילו לא כל רואי החשבון מכירים. כך למשל הסכם קיבוצי בענף החקלאות והגינון מחייב הפרשה לקרן השתלמות, עובדה שלא כל מעסיק או חשב שכר מכירים.

הבשורה המשמחת היא שבהרבה מקרים ניתן לבטל את ההתראות המנהליות על ידי פעולות נכונות כגון אישור בודק שכר, מילוי נכון של הצהרת מנהלים, בניית כללים ונהלי עבודה בחברה, פרוטוקולים ועוד הרבה אפשרויות שבהן ניתן להוכיח למשרד העבודה שההפרות תוקנו ולא יקרו שוב.

משרדנו עובד משנת 2009 ומתעסק לרוב בדיני עבודה ונותן חוות דעת לבתי הדין לעבודה. ומאז שמשרד הכלכלה החל לאכוף את החוק להגברת האכיפה בדיני עבודה, אנו עוזרים למעסיקים לבטל את הקנסות וזאת בין היתר על ידי:

  • א. ניסיון המאפשר לתקן הפרות בצורה יעילה ונכונה.
  • ב. מענה מידי ועמידה בזמנים של משרד העבודה.
  • ג.  המלצות לפעולות ומסמכים שיעידו על מניעת הישנות ההפרה בעתיד.

  בדיקה תקופתית של בודק שכר מוסמך

מדוע לבצע ביקורת שכר חיצונית על ידי בודק שכר מוסמך?

מעסיקים חושבים שלאחר שביטלו להם את הקנסות והם עברו פעם אחד ביקורת של משרד העבודה, זה מאחוריהם. המחשבה הזאת לא נכונה! נתקלנו לא פעם שמשרד העבודה חזר ובדק את העסק במהלך השנתיים לאחר הבדיקה הראשונה וגילה שוב את אותן ההפרות! בגילוי הפרות לאחר ביקורת שניה קשה מאד לבטל את הקנסות והרבה פעמים זה גורם לסגירת העסק או להוצאה כספית גדולה מאד שמגיע לעתים למאות אלפי שקלים.

בדיקה תקופתית יזומה על ידי המעסיק של בודק שכר מוסמך מגן בצורה מיטבית על המעסיק מסיכונים אלו.

בדיקה תקופתית נערכת בהתאם לחוק להגברת האכיפה של דיני העבודה התשע"ב – 2011, אשר עוסק בהגברה משמעותית של אכיפת דיני העבודה ומטיל אחריות ישירה גם על מזמין השירות.

בדיקתנו תכלול בדיקה מדגמית (10% או 4 עובדים כגבוהה) של עמידת המעסיק בהוראות החוק, הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה רלוונטיים בכל הנוגע לקיום מלוא תנאי העסקת עובדים עפ"י כל דין, תשלומי שכר העבודה, תשלומים נלווים לשכר, הפרשות סוציאליות ועוד, כל זאת בהתאם לתקנות בודק שכר.

מהו החוק להגברת האכיפה על ידי משרד העבודה?

לפי סעיף 27 לחוק, אחת מההגנות המרכזיות אשר עומדות לזכות קבלן ומזמין השירות כנגד תובענה הנובעת מהוראות החוק, הינה הסתמכות בתום לב על בדיקות תקופתיות שנערכו בידי בודק שכר מוסמך.

על מנת שהמעסיק ייהנה מההגנות הקבועות בחוק, לגבי בדיקה של בודק שכר מוסמך, צריכים להתקיים התנאים הבאים:

א. אם נמצאה הפרה על זכויות עובדים, ההגנה תחול אם המעסיק פועל לתיקון ההפרה או אם ההפרה לא תוקנה בתוך זמן סביר המעסיק פועל בתום לב.

ב. בחוזה עבודה חייבים להיות מפורטים רכיבי השכר שישלם המעסיק לעובדיו, עלות השכר המינימלית,

הצהרת הקבלן על עלויות נוספות כולל רווח, והתחייבות של מזמין השירות לתשלום בסכום שלא יפחת מעלות השכר המינימלית והעלויות הנוספות כאמור.

 

למה חשוב לבצע
בדיקת שכר תקופתית?

כמזמין שירות, הנך אחראי לזכויותיהם של עובדי הקבלן הנותנים שירות בעסק שלך. האחריות הינה אזרחית, מנהלית ופלילית וחלה הן על החברה והן על מנהלה הכללי

 

שיתופי פעולה והכנת תחשיבים מדוייקים המתבססים בין היתר על חקיקה, הסכמים קיבוציים, צווי הרחבה ופסקי דין.

לחץ כאן כדי לקרוא עוד

שיתופי פעולה והכנת תחשיבים מדוייקים המתבססים בין היתר על חקיקה, הסכמים קיבוציים, צווי הרחבה ופסקי דין.

לחץ כאן כדי לקרוא עוד

מתן חוות דעת מקצועיות לבתי דין לעבודה, האקטואליים במיוחד כאשר קיימים דוחות נוכחות ונדרש חישוב מקצועי וכן כאשר קיימים הסכמי עבודה המתלים את השכר ברווח או בתחשיבים מסובכים. הופעה בבית הדין לעבודה.

לחץ כאן כדי לקרוא עוד

icon 1
icon 2
icon 3
icon 4
icon 5
icon 6
icon 7
icon 8
שיתופי פעולה והכנת תחשיבים מדוייקים המתבססים בין היתר על חקיקה, הסכמים קיבוציים, צווי הרחבה ופסקי דין.
מתן חוות דעת מקצועיות לבתי דין לעבודה, האקטואליים במיוחד כאשר קיימים דוחות נוכחות ונדרש חישוב מקצועי.

לשיחה עם רואה חשבון השאירו פרטים כאן

המשרד מספק שירותים ייחודיים כגון "דו"ח הפרשי שכר לעובד" ו-"דו"ח כספי ניהולי למנהל החברה". איכות השרות בשירותים ייחודיים אלו פותחה לאורך שנים ומעניקה יתרונות עצומים ללקוחותינו. על בסיס ניסיון רב השנים, שיטות עבודה ייחודיות ומערכות אקסל חכמות , משרדנו מספק שירותים תוך מתן דגש מיוחד על עמידה בזמנים.

    кнопка вверх
    צרו איתנו קשר