דוח הפרשי שכר | בודק שכר מוסמך

בודק שכר מוסמך המומחה לחישובי שכר

מהו דוח הפרשי שכר לעובד?

רואה חשבון / בודק שכר מוסמך המומחה לחישובי שכר, עורך "דו"ח הפרשי שכר לעובד" קישור לפס"ד. הדו"ח כולל גם חישוב שעות נוספות, חישוב שעות שבת וחישוב הפרשי שכר על בסיס דוחות נוכחות במידה וקיימים. בתחילת הדו"ח מצוין מידע כגון שם המעסיק, תקופת עבודה, סוג משרה, הסכם קיבוצי / צו הרחבה אקטואלי לחישוב ועוד נתונים חשובים. בנוסף הדו"ח מציג בטבלאות ברורות את כל הנתונים מתלושי השכר בצורה מרוכזת ונוחה לעין.

בהקשר לכל סעיף אקטואלי, הדו"ח מציג את הפרמטרים הבאים:

 • כמה שולם
 • כמה צריך היה לשלם
 • הפרש שכר לתשלום
 • לכל סעיף ניתן הסבר איך בוצע החישוב, על אילו מסמכים הסתמך וכד'.

כל הנתונים מתלושי שכר ומדוחות נוכחות מוזנים במערכות אקסל חכמות:

כל הנתונים מתלושי שכר ומדוחות נוכחות מוזנים במערכות אקסל חכמות: ראשית יש לזהות מהו שכר בסיס עדכני לכל סעיף מחושב, הדבר מצריך ידע וניסיון רבים, שכן מעסיקים רבים משתמשים בפיצולי שכר לצורך יצירת שכר פיקטיבי המקטין את זכויות העובדים ובכך מקטינים את תשלומי השכר לעובדים. אנו מזהים פיצולים פיקטיביים אלו ומבצעים את החישובים בהתאם לשכר בסיס אמיתי שלפיו צריך היה לחשב את הזכויות של העובד.

בהמשך, תוך ביצוע קישורים נכונים ושימוש בנוסחאות ייחודיות על ידי רואה חשבון / בודק שכר מוסמך, מערכת אקסל חכמה משתמשת בנתונים מתלושי שכר ו/או דוחות נוכחות, מחשבת את הסעיפים העדכניים בהם יש הפרשי שכר ומציגה אותם בטבלאות נוחות וברורות.

לא ניתן לבצע חישוב על ידי תוכנה בלבד, אלא יש צורך הכרחי בהתערבותו של רואה חשבון / בודק שכר מוסמך, על מנת שהחישוב ייצא מדויק ואמין.

בסוף ההליך רואה חשבון / בודק שכר מוסמך עובר על דו"ח הפרשי שכר ובודק שלא נפלו בו טעויות.

כל ההליך מאפשר למשרדנו לספק דוחות הפרשי שכר מדויקים לעובדים רבים הנהנים ממנו ובסופו של דבר מחזירים את הכספים שמגיעים להם מהמעסיק.

מטרת דו"ח הפרשי שכר לעובד

המטרה של הדו"ח היא לא רק לדעת בצורה מדויקת את סכום הפרשי השכר הכולל מהמעסיק לעובד, אלה נועד גם ללוות את העובד לכל אורך הדרך, כתעודת זהות חשבונאית, עד לקבלת החזר כספי מלא על הפרשי השכר שחושבו. הדו"ח משמש את העובד בכל קשר מול המעסיק ומהווה חישוב מקצועי ואמין לצורך מימוש זכויות העובד.

סעיפי שכר בדו"ח הפרשי שכר לעובד

מכיוון שקיימות הפרות רבות, שאפילו המעסיק אינו מודע להם לפעמים, קיימים סעיפים רבים בהם מתגלים ההפרשים, כגון:

שכר מינימום, דמי הבראה, שעות נוספות, שעות שבת, פיצויי פיטורין, חופש וימי חופשה לעובד, הפרשות לפנסיה, הפרשות לפיצויים, הפרשות לקרן השתלמות, דמי חגים, נסיעות, אש"ל, ניכויים, הפרשי שכר שעות עבודה ועוד.

חישוב דוחות נוכחות

על בסיס דוחות נוכחות ממקום ההעסקה של העובד, ניתן לחשב בצורה מדויקת ביותר את הסעיפים הבאים:

 • תוספת שעות נוספות.
 • תוספת שעות שבת.
 • שעות עבודה שלא שולמו.

כל ההפרשים בסעיפים אלו מוצגים ברמה החודשית והיומית . ראו דוגמא ל"דו"ח הפרשי שכר לעובד".

משוב מלקוחותינו

  אני עובד בקביעות עם רו"ח קושנר וצוות המשרד הנפלא שלו.

  המקצועיות, הנגישות והאדיבות של קושנר יוצאי דופן! אני ממליץ לכל מעסיק הזקוק לשירותי ראיית חשבון, חוות דעת למשרד העבודה או הכנת חישובים ביטחוניים, לשתף פעולה עם המשרד. תודה על הכל.

  ofeklaw.com

  פניתי למשרדו של קושנר עם בעיה דחופה עם משרד העבודה, שחייב אותי לספק אישורים.

  קיבלתי מענה מהיר, מקצועי ואדיב מצוות המשרד והתרשמתי שאכן מדובר בקבוצת אנשי מקצוע שעושים כל שביכולתם כדי להיפטר מלשכת העבודה.

  מנכ"ל

  משרד העבודה היה אצלי בבית וערך חקירה ולאחריה הוצא קנס גבוה. בעזרתו האדיבה והמהירה של צוות המשרד, שילמתי רק קנס קטן!

  קבלן בניין

  משרד העבודה היה אצלי בבית וערך חקירה ולאחריה הוצא קנס גבוה. בעזרתו האדיבה והמהירה של צוות המשרד, שילמתי רק קנס קטן!

  123