בודק שכר – מי זה? ומי צריך את שירותיו?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
3696icon users
13.06.2021icon calendar

תוכן

 1. בודק שכר – מי זה?
 2. מי יכול להיות בודק שכר?
 3. מה העלות של בודק שכר מוסמך?
 4. מהו דוח תקופתי של בודק שכר מוסמך?
 5. כמה זמן לוקח לערוך דוח בודק שכר מוסמך למשרד העבודה?

 

בודק שכר המוסמך על ידי משרד העבודה רשאי לספק אישורים לחברות, על תנאי שכר הוגנים וקבועים בחוק של עובדי קבלן המועסקים אצלם בתחומי ניקיון, אבטחה והסעדה.

קבוע בחוק כי למעסיקים של עובדי קבלן בתנאים מסוימים יש אחריות אזרחית ופלילית לתנאי העסקתם. לכן משרד העבודה מבצע בדיקות וביקורות אצל המעסיקים בעניין עמידתם בחוק דיני העבודה. במידה ויש חשש לליקויים יוטל על המעסיקים עיצום כספי וכדי להימנע מעיצומים אלה, מעסיקים אשר נהנים משירותיהם של עובדי קבלן, פונים לבודקי שכר חיצוניים.

כאשר מוטל עיצום כספי על המעסיק בשל הפרות של תנאי שכר ותנאים סוציאליים של העובדים, ניתן לבטלו או להפחיתו רק בעזרת אישור מבודק שכר מוסמך. האישור של בודק שכר מוסמך מוכיח כי המעסיק שעבר ביקורת של משרד העבודה, במסגרתה נמצאו ליקויים בשכר העובדים, מפסיק את ההפרות ומתקן אותן ביחס לכלל העובדים המועסקים על ידי החברה לכל תקופת העסקתם. זאת על מנת להפחית או לבטל את העיצום הכספי שהוטל על החברה.

לדוגמא, אישור של בודק שכר למשרד העבודה<<LINK>>

בודקי השכר מועסקים באופן פרטי, אך אין הם מחויבים לשרת נאמנה את חברות המעסיקות אותם, מטרתם לפעול על פי חוקי משרד העבודה ולבחון מצבים בהם עובדי הקבלן נפגעים. זה מצב בו כל הצדדים מרוויחים; משרד העבודה אינו מתעסק בליקויים במידה ויש אישור על שיפור תנאי העסקה. עובדי הקבלן נהנים משכר הוגן, תלושים ברורים ושקופים, ותנאים סוציאליים המגיעים להם על פי חוק. המעסיקים מצדם, מפחיתים לעצמם את הקנסות שניתנו.

מי יכול להיות בודק שכר?

בודק שכר מוסמך הינו תפקיד חדש יחסית במשק הישראלי, מטרתו לעזור בתחום האכיפה של דיני העבודה ולספק אישורים על העדר ליקויים על פי דרישות של משרד העבודה בעקבות חוק להגברת האכיפה של דיני העבודה, תשע"ב- 2011. לרוב בודקי שכר מקצועיים הינם רואי חשבון או מנהלי חשבונות שביצעו את ההכשרה הנדרשת ועמדו בכל המבחנים של משרד העבודה.

ניתן לראות את רשימת בודקי השכר המוסמכים באתר:

https://apps.moital.gov.il/EngineerCoachTraining/Professionals.html

מה העלות של בודק שכר מוסמך?

העלות מושפעת מכמות העובדים הנבדקים והענף בו הם מועסקים. בכל אופן בכדי להימנע מקנסות שיכולים להגיע לאלפי שקלים בחודש רצוי לא לחסוך על שירותיו של בודק שכר מוסמך.

מהו דוח תקופתי של בודק שכר מוסמך?

הבדיקה שאותה מבצע בודק שכר אחת לכ-9 חודשים, מרכזת את הליקויים והתיקונים שבוצעו בתנאים של עובדי הקבלן. את הדוח מזמינים המעסיקים בכדי להימנע מתביעות וקנסות של משרד העבודה.

כמה זמן לוקח לערוך דוח בודק שכר מוסמך למשרד העבודה?

הדוח מסופק למשרד העבודה עד 3 ימי עסקים מרגע קבלת המסמכים הרלוונטיים

 

רוצה לבטל או להפחית את הקנס?
פנה אלינו ליעוץ של שכר מוסמך ומקצועי

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
עקבו אחרינו
צור קשר

   

  youtube icon linkedin icon facebook icon
  кнопка вверх
  צרו איתנו קשר